Bătaie la derby și în B. Suporterii roș-albaștrii s-au încăierat cu jandarmii la pauza meciului Dinamo-Steaua VIDEO

×
Codul embed a fost copiat

Fanii steliști s-au luat la bătaie cu jandarmii la derby-ul de vineri seara de pe Arena Națională. Dinamo-Steaua s-a terminat 1 - 2, iar meciul a fost unul plin de incidente, chiar dacă anul acesta s-a jucat în Liga a II-a.

Incidentele de la meciul de ligă secundă dintre Dinamo și Steaua au avut loc încă dinaintea începerii partidei de pe Arena Națională.

Cu o oră înainte de start, fanii celor două mari rivale au aruncat unii spre alții cu diverse obiecte și fumigene, jandarmii evacuând mai mulți suporteri. Acesta a fost și motivul pentru care partida a început cu 7 minute întârziere.

Lucrurile au degenerat însă la pauză, când suporterii steliști s-au luat la bătaie cu jandarmii, care au fost nevoiți să folosescă gaze lacrimogene.

Asta i-a înfuriat și mai mult pe fanii roș-albaștri, care au intrat în confruntări corp la corp, împărțind pumni cu oamenii legii.

Jandarmii au încercat să evacueze suporterii Stelei, dar spre debutul reprizei secunde spiritele s-au mai calmat, după ce liderii galeriei au făcut eforturi disperate să stingă tensiunile.

Steaua a câștigat cu 2-1 derby-ul cu Dinamo din B

Neverosimilul derby Dinamo-Steaua din B s-a terminat cu victoria roș-albaștrilor conduși de Daniel Oprița, care s-au impus cu 2-1, după ce Dinamo a deschis scorul.

Au marcat Ghezali, în minutul 41, respectiv Pacionel (44) și Chipirliu (50). În urma acestui rezultat, dinamoviștii antrenați de Ovidiu Burcă se află pe poziția a 12-a în Liga a II-a, cu două victorii și trei înfrângeri.

Pe de altă parte, Steaua a urcat pe primul loc după victoria cu Dinamo; echipa ”militarilor” a strâns 10 puncte după primele cinci etape, cu trei victorii, o remiză și o înfrângere.

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

Jandarmeria Bucureşti a anunţat, miercuri, că mai multe materiale pirotehnice şi un pistol de tip airsoft au fost găsite într-o maşină, la controlul de la intrarea în Arena Naţională, înaintea meciului FCSB – FC Rapid, din Liga 1 Casa Pariurilor.

Meciul de fotbal dintre echipele FCSB şi Dinamo va avea loc sâmbătă (5 octombrie), începând cu ora 20:30, pe Stadionul "Naţional Arena".

Mobilizare generală pentru meciul FCSB - Dinamo. Restricțiile de circulație

Meciul de fotbal dintre echipele FCSB şi Dinamo va avea loc sâmbătă, începând cu ora 20:30 pe Stadionul "Naţional Arena", ocazie cu care vor fi impuse restricţii de circulaţie în zonă.

Atmosferă încinsă pe Arena Națională, la Dinamo-FCSB. ”Lăsaţi-mă, sunt foarte supărat”

Arena Naţională a fost duminică seară punctul zero al Capitalei, pentru că acolo 30.000 de suporteri înfocaţi au urmărit tradiţionalul derby Dinamo - FCSB.

Steaua - Dinamo 1-1. Goluri marcate de Rotariu si De Amorim in eternul derby al fotbalului romanesc

Steaua Bucuresti si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), sambata seara, pe Arena Nationala din Capitala, in eternul derby al fotbalului romanesc, disputat in etapa a cincea a Ligii I.

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.